SBU wykryła próby rosyjskich służb specjalnych wtrącać się w parlamentarne wybory na Ukrainie

Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy wykryli próby służb specjalnych kraju agresora zdestabilizować sytuację wewnętrzną w państwie i wpłynąć na przebieg i przygotowanie przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Według SBU, na polecenie przedstawiciela służb specjalnych Rosji, mieszkanka ukraińskiego miasta Dnipro zajmowała się stworzeniem i moderowaniem antyukraińskich grup w zakazanych na terytorium Ukrainy rosyjskich sieciach społecznościowych. Tam ona rozpowszechniała artykuły, które uzasadniają zbrojną agresję Rosji przeciwko Ukrainie i politykę Kremla na arenie międzynarodowej, nielegalną aneksję Krymu.

„Po ogłoszeniu przedterminowych wyborów parlamentarnych administrator otrzymała od Rostowa nad Donem kolejne zadanie: stworzenie witryn w ukraińskim segmencie Internetu z fałszywą informację o partiach politycznych i kandydatach na deputowanych” – poinformowało biuro prasowe SBU.

Ponadto, wśród rozpowszechnianych w tych grupach materiałów były publiczne apele o zmianę porządku konstytucyjnego i przejęcie władzy.

Śledczy SBU wszczęli postępowanie karne z cz. 2 art. 109 Kodeksu Karnego Ukrainy. Trwają czynności śledcze, usunięto sprzęt komputerowy i sprzęt komunikacyjny zawierający dowody nielegalnej działalności.

Więcej: pravda.com.ua

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: