Ukraiński i polski naukowcy mówili o wspólnej polityce międzynarodowej

Ukraina w strukturach NATO; rosyjska polityka imperialna i jej konsekwencje; ukraińsko-polska polityka międzynarodowa – to tylko część tematów poruszanych na konferencji zorganizowanej we Lwowie.

W zeszłym tygodniu na Uniwersytecie Lwowskim im. Iwana Franki odbyła się konferencja naukowa, poświęcona stosunkom polsko-ukraińskim w obecnej międzynarodowej sytuacji politycznej. Po stronie ukraińskiej spotkanie otworzył profesor Markian Malsky. Po polskiej stronie — profesor Arkady Żukowski.

Omawiane tematy dotyczyły się propagandy cyfrowej Rosji jako narzędzia polityki informacyjnej w stosunkach międzynarodowych; kwestii wstąpienia Ukrainy w struktury NATO oraz konflikty rosyjsko-gruzińskiego w 2008 r., między innym łamanie międzynarodowego prawa przez rząd Rosji, a także polityka wojskowa Putina wobec Ukrainy w tym kontekście. Została również poruszona kwestia reformy edukacji na Ukrainie oraz polskie doświadczenia związane z przyjęciem podobnych zmian legislacyjnych.

Uczestnicy konferencji wyrazili konieczność zacieśnienia przyjaznych relacji między ukraińskimi i polskimi środowiskami naukowymi. Umówili się na kolejne uniwersyteckie spotkania dyskusyjne.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: