Iwan Bakanow: SBU nie jest Watykanem, nie jest państwem w państwie, nie będzie odrębnych ustaw i wybranych

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy jest strukturą wojskową, nie ma tu dyskusji, ludzie są przyzwyczajeni do wypełniania rozkazów.

W Służbie Bezpieczeństwa pracują specjaliści wysokiego szczebla. Jednak kadra wymagają aktualizacji, stare funkcjonariusze myślą o starych kategoriach. Młodzi ludzie są bardziej postępowi w tym sensie i nie boją się zmian, które czekają na SBU.

Naszą jedyną dyrektywą jest prawo. Popełniono przestępstwo — powinno zostać ukarane. Musimy działać zdecydowanie i skutecznie. Wszyscy znają moją pozycję: dla mnie nie ma równych i bardziej równych, wszyscy równi wobec prawa.

Reforma SBU

Od dłuższego czasu opracowujemy ustawę o Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy. Konsultowaliśmy się z naszymi międzynarodowymi partnerami oraz z ukraińskimi ekspertami. Konsultowaliśmy się bezpośrednio z personelem Służby Bezpieczeństwa. Wydaje nam się, że mamy zrównoważony rozwój w systemie prawa.

Ludzie muszą być chronieni przez tę reformę i to jest nasz główny cel. Każda reforma zaczyna się od ludzi. Dziś pracowniki służby bezpieczeństwa Ukrainy mają status żołnierza. Obecnie personel wojskowy jest najbardziej chronioną społecznie kategorią pracowników.

„Wzrosło zaufanie do SBU”

Tak, według ostatniego badania socjologicznego ludzie wiedzą o działaniach służby specjalnej i ich zaufanie do SBU znacznie wzrosło. To jest wynik naszej reformy. Komunikujemy się nie tylko ze zwykłymi ludźmi, komunikujemy się z różnymi związkami, rozważamy ich skargi, jeśli są naprawdę obiektywne, reagujemy wystarczająco szybko. Nie powiem, że wszystko jest idealne i nie ma pytań. No wśród wszystkich organów ścigania, liczba skarg do Służby Bezpieczeństwa jest najmniejsza. Informacja z wywiadu szefa SBU I. Bakanowa

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: