Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Niepodległa i suwerenna Ukraina − klucz do euroatlantyckiego bezpieczeństwa

Prezydent USA Joe Biden zaprasza prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do Białego Domu na 30 sierpnia.

Wizyta „potwierdzi niezachwiane wsparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w obliczu trwającej rosyjskiej agresji w Donbasie i na Krymie”.

Spotkanie ma również potwierdzić bliską współpracę USA i Ukrainy w zakresie bezpieczeństwa energetycznego oraz poparcie ze strony USA dla podejmowanych przez prezydenta Zełenskiego starań na rzecz walki z korupcją i wdrożenia programu reform opartego o wspólne wartości demokratyczne.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że będzie to szczera rozmowa o poważnych zagrożeniach dla bezpieczeństwa, jakie stanowi gazociąg Nord Stream 2.

„Oczekuję rzeczowego i produktywnego spotkania z prezydentem USA 30 sierpnia. USA to nasz czołowy partner strategiczny” – napisał Zełenski na Twitterze.

Dodał, że spotkanie będzie okazją dla „szczerej i żywej dyskusji o poważnych zagrożeniach dla bezpieczeństwa, pokoju w Donbasie, przywrócenia zaanektowanego przez Rosję ukraińskiego Krymu i wyzwań dla rozwoju gospodarczego, z jakimi mierzy się Ukraina”.

Agresywne działania Rosji wobec Ukrainy poważnie podważyły bezpieczeństwo euroatlantyckie. Suwerenność i integralność Ukrainy są w sercu europejskiego porządku opartego na zasadach. Niepodległa i suwerenna Ukraina jest kluczem do euroatlantyckiego bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: