Medwedczuk ujawnił szczegóły przejścia rurociągu z własności państwowej i zakupu węgla w „L/DNR”

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) opublikowała kilkunastominutowy monolog kuma Władimira Putina, w jakim podejrzany o zdradę stanu i pomoc terrorystom Medwedczuk zeznał na temat prywatyzacji rurociągu Samara-Zachód oraz roli byłego prezydenta Petra Poroszenki w całym procederze.

Medwedczuk twierdzi, że w 2016 r. na prośbę ówczesnego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki omawiał z Putinem sprawę wykupienia rurociągu Prikarpatzapadtrans od rosyjskiej korporacji Rosnieft. Medwedczuk dodał, że beneficjentem zysków pochodzących z rury był osobiście Poroszenko, a interesem miał sterować poprzez szereg podstawionych firm.

„Aby sprywatyzować ten (paliwowy) rurociąg – aby zasadniczo stał się on własnością Poroszenki – trzeba było podjąć szereg kroków… Sądy, prokuratorzy, Komitet Antymonopolowy, Fundusz Mienia Państwowego – wszystkie te (instytucje) orzekły w interesie prywatnym (ówczesnego) prezydenta Poroszenki”.– powiedział Medwedczuk.

Medwedczuk twierdzi, że pracował nad umową prywatyzacyjną rurociągu na zlecenie Poroszenki. „W ciągu jednego roku rurociąg zarobił swoim właścicielom dwa razy więcej pieniędzy, jakie za niego zapłacili – aż 42 miliony dolarów”.

Medwedczuk opowiedział także o szczegółach planu dostaw na lata 2014-2015 węgla z terenów Donbasu znajdujących się pod kontrolą Rosji. „W ten (schemat) było zaangażowane całe wyższe kierownictwo państwa: od prezydenta i ministrów gabinetu, po organy ścigania i ludzi, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w to wszystko” – powiedział aresztowany poseł.

Także Medwedczuk podał nazwiska wyższych urzędników, którzy brali udział w oszukiwaniu państwa. Lista obejmuje byłych biurokratów, bankierów centralnych, posłów i funkcjonariuszy organów ścigania.

Dochodzenie jest w toku i ma na celu ustalenie szczegółów oraz wyczerpującej listy osób zaangażowanych w te korupcyjne działania.

Więcej informacji na stronie SBU: https://ssu.gov.ua/en/novyny/medvedchuk-exposed-details-of-pipelines-transfer-from-state-ownership-and-purchase-of-coal-in-ldnr-video

Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=oaT5bVlTaC0&ab_channel=СлужбабезпекиУкраїни

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: