„Sława Ukraini!”: rosyjski naukowiec oskarżał Rosję o wojnę w Donbasie

W Rosji socjolog i filozof Igor Czubajs w debacie z byłym przywódcą okupantów DRL, Igorem Strelkovym-Girkinym nazwał go przestępcą i opuścił debatę słowami „Sława Ukraini!”. Stało się to w piątek, w transmisji radiowej „Komsomolskaja Prawda”.

Natychmiast po rozpoczęciu debaty Czubajs wypowiedział się na temat sytuacji w Rosji. Oskarżył prezydenta Rosji Władimira Putina o trwający głęboki kryzys demograficzny i gospodarczy w kraju.

„Donbas jest oczywiście częścią Ukrainy i tam się wróci. Ale ogólnie chcę wyjaśnić swoje stanowisko. Wierzę, że nasz kraj (Rosja, red.), niestety, znajduje się w stanie głębokiego kryzysu. I ekologiczne — dwa miliony kilometrów tajgi jest już spalone, a demograficzne — mamy zmniejszającą się populację i gospodarkę. To już od pięciu lat. A prezydent jest za to odpowiedzialny — powiedział Chubajs.

Dalej Czubajs nazwał wojnę przeciwko Ukrainie zbrodnią i oświadczył, że będzie debatował z osobą, która rozwiązała wojnę, jeśli ona ją uzna. Natychmiast potem Czubajs opuścił debatę słowami „ Sława Ukraini!” Po transmisji Igor Chubajs skomentował swoje zachowanie, dodając, że nie zamierza się kłócić z zabójcą Strelkovem-Girkinem.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: